Jakie urządzenia gospodarstwa domowego są najdroższe – informacje, które należy znać

W tych trudnych ekonomicznie czasach wiedza o tym, jakie urządzenia gospodarstwa domowego są najdroższe, może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) pokazuje wysoką inflację w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że rachunki za energię prawdopodobnie wzrosną w miesiącach letnich. W rzeczywistości rachunki za prąd wzrosły o 35 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wśród innych wydatków domowych, koszty ogrzewania i chłodzenia są najwyższe. Ważne jest więc, aby podejmować mądre decyzje dotyczące tego, co kupujesz i jak to wykorzystujesz.

Lodówka jest jednym z najdroższych urządzeń domowych. Podstawowy model może kosztować cię setki dolarów. Ulepszony model może kosztować 3 000 do 4 000 dolarów, a model z górnej półki może kosztować nawet 8 000 dolarów. Podobnie, piec może kosztować ponad tysiąc dolarów. Modele z wyższej półki mogą kosztować do 5 000 dolarów, w zależności od funkcji, które posiadają. Te przedmioty mogą być inwestycją dla twojego domu, więc rozważ swój budżet ostrożnie przy zakupie nowego pieca.

Badanie 2 000 dorosłych ujawnia, że prawie połowa Brytyjczyków nie wie, ile energii potrzeba do uruchomienia jednego urządzenia domowego. Na przykład, jedna czwarta Brytyjczyków myśli, że czajnik jest najdroższy do uruchomienia, podczas gdy jedna trzecia mówi, że suszarka bębnowa jest najdroższa. Jedna trzecia dorosłych uważa, że suszarka bębnowa kosztuje najwięcej w ciągu godziny w porównaniu do systemu centralnego ogrzewania. Co ciekawe, jedna na dziesięć osób uważa, że lodówka zamrażarka zużywa więcej energii elektrycznej niż suszarka do włosów.

Although electric water heaters are among the most expensive appliances to run, they don’t necessarily need to be the most expensive. Nawet jeśli używasz ich do ogrzewania wody, mogą skończyć kosztując więcej niż sto dolarów rocznie. Elektryczne suszarki i mikrofalówki mogą kosztować nawet PS3 rocznie, ale są niezbędne dla większości gospodarstw domowych. Energia elektryczna, którą zużywają, jest w przybliżeniu równa 14 procentom kosztów uruchomienia mikrofalówki.

Po lodówce, następnym najbardziej energochłonnym sprzętem gospodarstwa domowego są zamrażarki i lodówki. Kupując nową lodówkę, szukaj etykiety Energy Star. Ocena Energy Star to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i rachunków za prąd. Im wyższa ocena Energy Star, tym więcej pieniędzy pozwoli Ci zaoszczędzić w dłuższej perspektywie. Etykieta Energy Star znajduje się w środku etykiety i mówi, ile energii urządzenie zużyje w przeciętnym roku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane