Czy można wymienić stare urządzenia domowe na nowe?

Wiele osób zastanawia się: Czy można wymienić stare urządzenia gospodarstwa domowego na nowe? Faktem jest, że wymiana starych urządzeń może radykalnie zmniejszyć rachunki za energię. Szczególnie stare telewizory zużywały najwięcej energii, ponieważ były wykonane w starych, wysokoenergetycznych technologiach. Nowsze wersje są bardziej energooszczędne, co oznacza, że będą Ci służyć znacznie dłużej. Plus, będziesz cieszyć się lepszą wydajność i estetyka nowego telewizora!

Taki telewizor ma też więcej funkcji – na przykład możliwość korzystania z platform streamingowych. Netflix, HBO Max, Disney Plus – to wszystko jest wówczas w zasięgu ręki. Serwisy te przydadzą się chociażby wtedy, gdy chcesz obejrzeć ze znajomymi filmy na halloween. Możliwości są wówczas ogromne. A to tylko jedna z zalet.

Powinieneś rozważyć żywotność swoich głównych urządzeń. Wiele urządzeń gospodarstwa domowego trwa od 10 do 15 lat. Może się okazać, że po pewnym czasie lodówka wymaga naprawy lub wymiany. Lodówki, pralki i inne główne urządzenia będą miały różną żywotność, ale większość będzie trwała od dziesięciu do piętnastu lat. W tym czasie, ważne jest, aby zadzwonić do profesjonalisty dla usług naprawczych lub szukać specjalisty appliance.

Efektywne energetycznie urządzenia również zaoszczędzić pieniądze. Wiele nowszych modeli zużywa o połowę mniej energii niż ich starsze odpowiedniki. Możesz dowiedzieć się dokładnie, ile energii zużywają Twoje obecne urządzenia, odwiedzając stronę internetową Energy Star. Na przykład, blender zużywa ułamek kilowatogodziny na użycie, a nowy blender może zaoszczędzić do pięćdziesięciu procent energii, którą zużywa.

Jeśli twoje urządzenia gospodarstwa domowego nie działają prawidłowo, może nadszedł czas, aby je wymienić. Chociaż może nie być w stanie sobie pozwolić na zupełnie nowe urządzenia, to lepiej wydać dodatkowe pieniądze i kłopot, aby zastąpić swoje urządzenia niż zachować je. Większość urządzeń gospodarstwa domowego ma żywotność od dziesięciu do dwudziestu lat, ale mniejsze urządzenia mają krótszą żywotność. Małe urządzenia, takie jak odkurzacze i suszarki do włosów, mogą zacząć działać nieprawidłowo po upływie dekady. Niektóre modele trwają dłużej, jednak w zależności od rodzaju użytkowania, które dostają.

Poza obniżeniem kosztów energii, zaoszczędzisz pieniądze na rachunku elektrycznym. Niektórzy producenci oferują rozszerzone gwarancje na swoje produkty, co może być warte, jeśli masz wysokiej klasy urządzenia. Poza tym, koszt wymiany lub naprawy drogich urządzeń jest znacznie wyższy niż cena nowych. I nigdy nie należy czekać, aż urządzenie zacznie się psuć, zanim zdecydujesz się je wymienić.

Jeśli wolisz wymienić swoje stare urządzenia na nowe, będziesz chciał sprawdzić z lokalnym dostawcą energii elektrycznej lub gazu, aby zobaczyć, czy kwalifikujesz się do rabatów. Ponadto, należy zapytać sprzedawcę, czy oferują usługi usuwania starych urządzeń. Upewnij się, że oferują gwarancje, a nie prosić, aby zapłacić z góry za usługi. Ponadto, warto sprawdzić, czy wybrany sprzedawca oferuje usługi ekologiczne w zakresie utylizacji starych urządzeń.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane