Kiedy najbardziej opłaca się kupować sprzęt AGD?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale poradnikcodziennosci.pl

Podczas gdy sezon wakacyjny jest najbardziej popularnym czasem na zakup nowych urządzeń, istnieją inne okresy roku, które są również dość lukratywne. Nowe modele są wydawane w tym czasie, a niektórzy producenci prowadzą promocje w miesiącu wydania nowego modelu. Na przykład, maj jest „Maytag Month”, co oznacza, że można otrzymać hojne rabaty na lodówkach. Inne pory roku są idealne do zakupu urządzeń sezonowych, takich jak lodówki.

Najbardziej opłacalny czas zakupu urządzeń różni się w zależności od rodzaju urządzenia, które chcesz. Większość sprzedawców ma sprzedaż kilka razy w roku, więc często można znaleźć zniżki w tych dniach. Główne urządzenia mogą być często kupowane ze znaczną zniżką na wakacyjnym weekendzie. Mniejsze urządzenia można kupić podczas sprzedaży pokojowej, która zazwyczaj odbywa się raz lub dwa razy w roku. Niektórzy sprzedawcy mają specjalne wyprzedaże na konkretne przedmioty, więc miej oko na nie w tych czasach.

Kupowanie urządzeń AGD w dni powszednie jest również bardziej wygodne niż kupowanie ich w weekendy. Weekendowe zakupy mogą być koszmarem w sklepach z urządzeniami i meblami, z długimi liniami i zatłoczonymi salonami. W dzień powszedni, można uzyskać więcej uwagi od sprzedawcy i, w niektórych przypadkach, nawet lepsze oferty. Możesz nawet znaleźć wyprzedaż, której się nie spodziewałeś. Ale nie martw się – istnieją inne sposoby, aby Twoje zakupy AGD były bardziej opłacalne.

Gdy już znasz funkcje i marki, którymi jesteś zainteresowany, nadszedł czas, aby zbadać je online. Korzystanie z bezstronnych stron internetowych, takich jak Good Housekeeping, może dać ci pojęcie o funkcjach i cenach różnych produktów. Możesz także sprawdzić Craigslist dla używanych urządzeń i Godeker’s dla urządzeń z rysami i wgnieceniami. Pamiętaj, że najlepsza cena nie zawsze oznacza najlepszą wartość. Tak więc, zacznij planować dla swoich nowych urządzeń teraz i sklep inteligentny!

The Association of Home Appliance Manufacturers mówi, że dane mogą być niedokładne. Jednak większość urządzeń jest nadal w stanie roboczym, gdy właściciel decyduje się na zakup nowego. W rzeczywistości, większość ludzi teraz przenieść domy tylko raz na pięć lat, więc dane są trudne do interpretacji. Ale jeśli starannie zaplanujesz swoje zakupy, powinieneś być w stanie zaoszczędzić na nowe urządzenia w późniejszym terminie. Możesz nawet uczynić swoje stare bardziej opłacalnymi, sprzedając je lub handlując nimi.

Nowe urządzenia gospodarstwa domowego są drogie. Dlatego ludzie mają tendencję do badania ich na długo przed podjęciem decyzji o ich zakupie. W rzeczywistości, niektóre z nich spędzają miesiące badając swoje główne zakupy. Badają, która marka, model i cena są dla nich najlepsze. Jednak jakość i stosunek jakości do ceny są dla nich najważniejszymi czynnikami. Jeśli możesz znaleźć dobrej jakości urządzenie w przystępnej cenie, powinieneś je kupić. Kiedy najbardziej opłaca się kupować sprzęt AGD?

Choć święta są tradycyjnie bardzo popularnym czasem na zakup sprzętu AGD, sprzedawcy mają ograniczone okno, podczas którego mogą to zrobić. W większości przypadków, najlepszy czas na zakup modeli średniej i wyższej klasy cenowej jest w maju lub czerwcu. To dlatego, że te produkty mają wyższy wskaźnik awaryjności w okresie letnim. Ponadto producenci często wypuszczają nowe modele przed Labor Day, który w branży detalicznej nazywany jest również „czarnym listopadem”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane