Czy są jakieś dotacje na sprzęt AGD?

Jeśli zastanawiasz się, „Czy istnieją jakieś dotacje rządowe dla urządzeń gospodarstwa domowego?”, trafiłeś we właściwe miejsce. Podczas gdy niektóre programy rządowe zapewniają darmowe urządzenia, inne nie. W tym artykule omówimy korzyści płynące z dotacji federalnych i stanowych oraz to, co konsumenci mogą zrobić, aby z nich skorzystać. Nie jest niczym niezwykłym, aby znaleźć nową lodówkę lub myjkę za darmo, lub uzyskać zniżkę na starą, ale czy są jakieś dotacje rządowe dostępne?

Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) szacuje, że 100 do 120 milionów urządzeń domowych są odrzucane w Chinach każdego roku, z tą liczbą oczekuje się, że wzrośnie o 20 procent każdego roku. Według Zhao Ping, zastępcy szefa pekińskiej akademii China Council for International Trade (CCIT), zakup nowych urządzeń domowych jest ważnym czynnikiem stabilizującym gospodarkę. Ale należy zauważyć, że te subsydia nie dotyczą wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego.

Na przykład, sponsorowany przez rząd program promowania efektywności energetycznej stworzy do 300 000 miejsc pracy. Z tego 200 tys. będzie dotyczyło produkcji i instalacji. Te miejsca pracy są trudne do zautomatyzowania i mogą wpływać na zakupy awaryjne. Rząd mógłby rozważyć rozszerzenie programu również na inne sektory. Na przykład, oferując rabaty na nowe urządzenia elektryczne, rząd może zachęcić krajowych producentów do produkcji bardziej energooszczędnych urządzeń i zmniejszyć koszty związane z nowymi.

Innym programem sponsorowanym przez rząd jest program EnergyStar. Program ten ma na celu zachęcenie konsumentów do przejścia na energooszczędne urządzenia domowe. Jednak program ten jest jeszcze w początkowej fazie. Cele rządu w zakresie efektywności energetycznej są dalekie od osiągnięcia, a znaczne wskaźniki adopcji są potrzebne, aby kraj w pełni elektryfikował swoje gospodarstwa domowe. I choć prawdą jest, że dotacje rządowe nie wpływają bezpośrednio na zakupy konsumenckie, to są one wielką pomocą dla konsumentów.

Ostatni dokument dyskusyjny RFF bada wpływ największego w Stanach Zjednoczonych programu dotacji dla energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego. Musimy określić przyrostowy wpływ takich programów z trzech powodów: po pierwsze, instrumenty dotacyjne często włączają się i wyłączają w krótkich odstępach czasu. Widzieliśmy programy rabatowe dla dostawców mediów i rachunki za przedłużenie podatku. Ale kiedy te programy są włączane i wyłączane, nie jest jasne, czy rzeczywiście oszczędzają pieniądze. Wydaje się, że subsydia są marginalnymi środkami polityki.

Innym źródłem subsydiów dla urządzeń domowych jest Facebook Marketplace. Facebook marketplace pozwala na wyszukiwanie darmowych urządzeń. Możesz wyszukać konkretne urządzenia i znaleźć je na Facebooku. Pamiętaj, aby przed ich wzięciem zapytać właścicieli nieruchomości. Jeśli nie możesz znaleźć urządzenia, którego potrzebujesz na Facebooku, możesz spróbować poszukać go w Internecie. Jeśli nie możesz znaleźć go w lokalnej gazecie, być może zamiast tego będziesz mógł szukać w Facebook Marketplace.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane