Dlaczego powinieneś kupić domowy oczyszczacz powietrza

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z tanie-czesci-agd.pl

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić domowy oczyszczacz powietrza. Większość oczyszczaczy powietrza zużywa mniej energii niż inne urządzenia domowe. Dodanie programowalnego timera może być pomocne dla zapracowanych rodziców. Ustawienie określonego czasu pracy oczyszczacza sprawi, że nie będzie on zużywał więcej energii niż to konieczne. Łączność Wi-Fi może dać Ci pełną kontrolę nad ustawieniami oczyszczacza, w tym Alexa lub Google Assistant.

Wielkość pomieszczenia, które musisz oczyścić, jest ważną kwestią przy wyborze oczyszczacza powietrza. Jeśli chcesz oczyścić powietrze w więcej niż jednym pomieszczeniu, możesz chcieć kupić oddzielne oczyszczacze powietrza dla każdej przestrzeni lub przenieść jedno urządzenie z jednego pomieszczenia do drugiego. Niektóre modele są lekkie i mają uchwyty ułatwiające przenoszenie. Modele te sprawdzą się również w różnych klimatach. Możesz również użyć programowalnego oczyszczacza powietrza, aby ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwych skutków zanieczyszczenia powietrza. Nawet domy, które są inaczej czyste, mogą zawierać substancje chemiczne, które powodują problemy z oddychaniem lub reakcje alergiczne. To samo dotyczy zarodników pleśni, które często pochodzą ze źródeł zewnętrznych. Cząstki te mogą wywoływać reakcje alergiczne i pogarszać stan astmy. Powinieneś kupić domowy oczyszczacz powietrza, jeśli masz do czynienia z tymi problemami, ponieważ w powietrzu znajduje się wiele różnych rodzajów substancji chemicznych.

Tim Walsh, starszy redaktor w Wirecutter, przeprowadził testy kilku oczyszczaczy powietrza w swoim nowojorskim biurze i biurze w Los Angeles. Zmierzył jakość powietrza na najniższym ustawieniu (sub-50 decybeli) i najwyższym (absolutne maksimum). Przetestował również każde urządzenie, spalając pięć zapałek i pozwalając dymowi krążyć przez 2 minuty. Po testach podjął decyzję o najlepszym oczyszczaczu powietrza do zakupu dla swojego domu.

Oczyszczacz powietrza może usunąć do 99,7 procent cząstek unoszących się w powietrzu, w tym grzybów, bakterii i kurzu. Może również zapobiec atakom astmy i zwiększyć długość życia. W rzeczywistości, zanieczyszczenia powietrza w domach są odpowiedzialne za jeden na 12 osób rozwijających zapalenie oskrzeli, a oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może podrażnić drogi oddechowe danej osoby. Używając oczyszczacza powietrza, można zmniejszyć ilość zanieczyszczeń w domu i zachować zdrowie.

Dla kobiet w ciąży, oczyszczacze powietrza mogą być szczególnie pomocne w zmniejszeniu ryzyka infekcji przez mikroby lub obce cząstki. Narażenie na nie może być niebezpieczne dla płodu. Na przykład sierść zwierząt domowych powoduje reakcje alergiczne u alergików. Podobnie, sierść zwierząt domowych może gromadzić się w płucach właściciela. Oczyszczacz powietrza usunie szkodliwe cząsteczki, zapewniając bezpieczeństwo Twojej rodzinie na długie lata.

Jeśli palisz, rozważ zdobycie oczyszczacza domowego. Palenie i inne rodzaje biernego dymu są niezwykle szkodliwe dla ludzkiego organizmu. W rzeczywistości, bierne palenie może nawet doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Dzięki filtrowi HEPA możesz wyeliminować ryzyko rozwoju poważnej choroby. Osuszacz powietrza może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni. Korzyści zdrowotne wynikające z posiadania domowego oczyszczacza powietrza są tak duże, że mogą się zwrócić w ciągu kilku miesięcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane