Jak podłączyć oczyszczacz powietrza do wody

Oczyszczacze powietrza oparte na wodzie zyskują na popularności i mają solidne poparcie naukowe. Działają one podobnie jak mokre oczyszczacze znajdujące się w zakładach przemysłowych, które rozpylają wodę nad spalinami podczas pracy. Woda działa jak naturalny filtr, chłodząc spaliny i usuwając najgorsze zanieczyszczenia. Są one również niedrogim sposobem na zmniejszenie zapylenia. Chociaż spraye mogą sprawić, że pył będzie cięższy, proces jest skuteczny w jego redukcji.

Podstawowa instalacja wodnych odmładzaczy powietrza jest podobna do instalacji standardowego odkurzacza. W pierwszej kolejności należy zdjąć pokrywę. Następnie należy przepłukać zbiornik wodny wodą z mydłem. Jeśli oczyszczacz posiada zbiornik na wodę, wyczyść jego wnętrze za pomocą chusteczek antybakteryjnych lub wilgotnego ręcznika. Następnie wyczyść trzon oczyszczacza powietrza za pomocą długiej cienkiej szczotki lub wacika. Po wyczyszczeniu urządzenie jest gotowe do użycia.

Wodne rewitalizatory powietrza naśladują burzę deszczową w pomieszczeniach, oczyszczając powietrze w sposób naturalny. One również nawilżają powietrze, hamując suchą skórę, drapiące gardło i spierzchnięte usta. Wiele wodnych rewitalizatorów powietrza wyciąga również parę wodną z pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Wodne rewitalizatory powietrza są bardzo wygodne i niedrogie. Dodanie wody do wentylatora może zmienić go w oczyszczacz powietrza.

Innym ważnym atutem wodnych oczyszczaczy powietrza jest zwiększony poziom pH w wodzie. Nadmierne pH wody może spowodować korozję metalowych przewodów wodnych. Woda, która jest oczyszczona nie walczy z nadmiarem pH wody, co oznacza, że linia wodna pozostaje czystsza na dłużej. Oczyszczanie powietrza pomaga również uczynić powietrze w Twoim domu zdrowszym, ponieważ usuwa szkodliwe bakterie i wirusy. Wiele chorób rozprzestrzenia się za pomocą kropli unoszących się w powietrzu. Jednak tylko niewielki procent ludzi podejmuje niezbędne środki ostrożności, aby wyeliminować te zanieczyszczenia.

Podłączając filtr wody, należy pamiętać, że złączki muszą być lutowane przed dołączeniem. Jeśli zawór filtra jest gwintowany, gwinty należy zakleić taśmą, aby uniknąć uszkodzenia części wewnętrznych. Nigdy nie należy nadmiernie dokręcać złączek! Należy również pamiętać, że instalacja elektryczna w domu jest uziemiona przez rury wodne. Niektóre starsze domy mają metalowe rury wodne. Jeśli tak jest, to przewód uziemiający może być przymocowany do rury wodociągowej.

Jeśli używasz oczyszczacza powietrza opartego na wodzie, bądź świadomy zapachów, które emituje. Niektóre olejki aromatyczne mogą zakłócać proces oczyszczania. Aromaterapia może jednak pomóc w nastroju i skupieniu. Kilka olejków eterycznych może również dodać do zapachu w pomieszczeniu. Właśnie dlatego oczyszczacze powietrza na bazie wody są tak korzystne. Jeśli chcesz dyfuzować w zamkniętej przestrzeni, spróbuj olejków eterycznych z lawendy lub cytryny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane