Czy warto podłączyć oczyszczacz powietrza do wody?

Prawdopodobnie słyszałeś o wodnych oczyszczaczach powietrza i zastanawiałeś się, czy są one warte Twoich pieniędzy. Proces wykorzystania wody w oczyszczaniu powietrza jest dość podobny do tego stosowanego w płuczkach mokrych w zakładach przemysłowych. Woda jest pompowana przez strumienie spalin i chłodzi powietrze, jednocześnie wyciągając niektóre z najgorszych zanieczyszczeń. Rozpylacze wodne są również tanim narzędziem do zwalczania pyłu, który może być istotnym problemem w branży budowlanej.

Tim Holecek, starszy redaktor w Wirecutter, prowadzi testy laboratoryjne dla oczyszczaczy powietrza w swoim biurze na Manhattanie. Prowadzi pomiary z oczyszczaczami na niskim, wysokim, cichym i wysokim poziomie przez pełną godzinę. Aby ocenić każdy model, przeprowadza serię testów w swoim biurze na Manhattanie i w domu w Los Angeles. Używa licznika cząstek TSI AeroTrak 9306, aby poświadczyć jakość powietrza zgodnie z normami OSHA.

W przeciwieństwie do innych typów oczyszczaczy powietrza, oczyszczacze LG PuriCare 360 łączą w sobie zarówno aktywny węgiel, jak i filtry HEPA. Wymienne filtry są jednak drogie i nieekonomiczne. Warto więc rozważyć długowieczność oczyszczacza powietrza i jego zdolność do obniżenia rachunków za energię. I chociaż jest to warte kosztów, możesz chcieć zainwestować w oczyszczacz wody, jeśli masz staw lub jezioro.

Choć niektóre oczyszczacze powietrza działają w ustawieniach przemysłowych, faktem jest, że większość wodnych oczyszczaczy powietrza nie może usunąć większości zanieczyszczeń. Oczyszczacze powietrza na bazie wody są zwykle bardziej skuteczne w dużych przestrzeniach i mogą obsługiwać ustawienia przemysłowe, ale nie usuwają większości zanieczyszczeń. Nie są one jednak przeznaczone dla wszystkich. Tak więc, jeśli chcesz podłączyć swój oczyszczacz powietrza do wody, upewnij się, że nie kupujesz modelu z inteligentnymi funkcjami.

Używanie filtra HEPA na domowym oczyszczaczu powietrza jest najlepszym sposobem na usunięcie ultra drobnych cząstek. Unikaj filtrów z funkcjami podobnymi do HEPA – są to po prostu sztuczki marketingowe i nie są w stanie wykonać dobrej pracy przy oczyszczaniu powietrza. Oprócz nich, możesz również szukać certyfikowanego produktu ze znakiem Verifide Stowarzyszenia Producentów Urządzeń Domowych.

Na rynku można znaleźć wiele modeli, które celują w konkretne obszary złego powietrza. Podczas gdy niektóre są bardziej skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń w obszarach, w których dominują klęski żywiołowe lub zanieczyszczenia, nie zrobią wiele dla tymczasowych zanieczyszczeń powietrza. Ogólnie rzecz biorąc, tymczasowe zanieczyszczenia nie spowodują żadnych problemów dla większości ludzi, ponieważ rozpraszają się. Ale jeśli martwisz się o pleśń, możesz spróbować zagotować wodę, która podnosi wilgotność w powietrzu.

Jeśli szukasz bardziej przystępnego modelu, Core 300 jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Nie jest jednak zbyt energooszczędny, pobierając 34,6 W na średnim i 31,8 W na niskim poziomie. Dla porównania, Coway Mighty pobiera zaledwie 8,1 watów. Użytkowanie Core 300 przez pięć lat będzie kosztowało Cię około 450 dolarów. Coway Mighty będzie kosztował Cię 270 dolarów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane