Jak często należy myć ekspres do kawy?

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z lodowki.net

Jak często należy myć ekspres do kawy? Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś czyścić ekspres do kawy co kilka miesięcy lub codziennie, w zależności od tego, jak często go używasz. W ruchliwej kawiarni powinieneś czyścić go codziennie, ale jeśli Twój ekspres nie jest używany zbyt często, możesz go myć tylko raz w tygodniu. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na czyszczenie ekspresu do kawy.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie kamienia. Ta biała, twarda substancja może wpływać na smak i temperaturę kawy. Jeśli osad wapienny jest zbyt gruby, może być konieczne częstsze odkamienianie ekspresu. Ponadto, kawa będzie miała brudny lub przypalony smak i może nie być tak gorąca jak kiedyś. Więc jak pozbyć się tego osadu?

Woda, która ma zbyt wiele minerałów w sobie może zatkać rury i zbiornik w ekspresie do kawy, co spowoduje niższą wydajność parzenia i kompromisowy smak kawy. Jeśli nie jesteś pewien poziomu TDS w swojej wodzie, sprawdź instrukcję obsługi. Zazwyczaj można oszacować ten poziom za pomocą wykresu, ale to tylko dla nerdów. Woda, która zawiera zbyt dużo TDS jest trudniejsza do czyszczenia, więc odkamienianie powinno być wykonywane regularnie, aby uniknąć tych problemów.

Po każdym użyciu powinieneś wyczyścić zbiornik wody, łyko do zaparzania i stały filtr. Możesz również użyć octu do czyszczenia ekspresu do kawy. Wymieszaj równe części octu i wody, a następnie wlej mieszaninę do zbiornika wody i zaparzaj ją przez około pół cyklu. Następnie pozwól, aby rozwiązanie usiadło na 30 minut. Ocet zabije wszelkie mineralne nagromadzenie w wodzie.

Karafki do kawy powinny być myte codziennie. Niedawny raport NSF wykazał, że filiżanki do kawy z nadmiarem wody były wysokie w pleśni, drożdżach i zarazkach. Regularne mycie ekspresu do kawy pomoże zapobiec tym problemom i zapewni, że otrzymasz najlepiej smakującą kawę, jak to możliwe. Jeśli nie masz czasu na umycie ekspresu do kawy, możesz użyć soku z cytryny, octu lub środków czyszczących do protez.

Oprócz tego właściciele ekspresów do kawy powinni zawsze sprawdzić cykl czyszczenia w instrukcji obsługi swojego urządzenia lub postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji. Większość modeli ekspresów do kawy będzie charakteryzować się dźwiękowym lub widocznym sygnałem, kiedy trzeba go wyczyścić. Kiedy to nastąpi, należy użyć przycisku auto clean i pozwolić, aby cykl trwał około 30 minut. Po zakończeniu cyklu, ekspres do kawy wyłączy się automatycznie.

Czyszczenie ekspresu do kawy jest istotną częścią codziennej rutyny kuchennej. Czyszczenie ekspresu do kawy powinno odbywać się po każdym użyciu, aby zapewnić maksymalną żywotność urządzenia. Jeśli Twoja woda nie jest zbyt miękka, może zaplamić karafkę, koszyk na filtr lub pokrywę. Używanie octu i wody do czyszczenia ekspresu do kawy może również zmniejszyć gromadzenie się minerałów w wodzie. Upewnij się, że karafka jest czysta po każdym użyciu i wypłucz zbiornik wody po czyszczeniu. Należy również użyć produktu do usuwania kamienia, aby pozbyć się wszelkich osadów mineralnych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane