Jak często należy napełniać ekspres do kawy?

Pewnie zastanawiałeś się jak często powinieneś uzupełniać swój ekspres do kawy. Otóż powinieneś go czyścić przynajmniej raz w tygodniu, a dobrze jest to robić przed każdym użyciem. Brudny ekspres do kawy będzie produkował napoje o złym smaku, a nawet może przestać działać i przeciekać. Jest to zazwyczaj spowodowane nieczęstym czyszczeniem. Aby tego uniknąć, należy regularnie używać odkamieniacza.

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj wody, z której korzystasz. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze z twardą wodą, powinieneś regularnie odkamieniać ekspres do kawy. Jeśli masz wodę filtrowaną, nie będziesz musiał odkamieniać jej tak często. Jednak odkamienianie ekspresu do kawy jest zalecane co kilka miesięcy. Możesz to również zrobić, gdy Twój ekspres bierze zbyt długo, aby zaparzyć filiżankę kawy lub pozostawia wodę w zbiorniku.

Powinieneś również unikać pozostawiania wody w ekspresie do kawy na noc. Wiele osób pozostawia swoją wodę w zbiorniku na noc i budzi się do filiżanki java rano. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz, że woda stanie się nieświeża. Dzieje się tak, ponieważ woda miała kilka godzin na interakcję z powietrzem. Dwutlenek węgla zawarty w wodzie obniża jej pH, zmniejszając tym samym jej smak. Ponadto osady mineralne mogą uszkodzić Twój ekspres do kawy.

Jeśli nie używasz mleka o wysokiej zawartości tłuszczu, upewnij się, że wyczyścisz rurki do mleka i wylot napoju. Jeśli po cyklu czyszczenia kawa nadal się nie pieni, możesz spróbować zaparzyć ją jeszcze kilka razy przy użyciu ciepłej wody, zanim użyjesz octu. Po tym należy ponownie przetestować ekspres przy użyciu tej samej wody i octu. Po czyszczeniu octem, być może trzeba będzie powtórzyć proces przez kolejne dwa do trzech cykli tylko z wodą.

Istnieją inne rodzaje bakterii w ekspresach do kawy, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Niektóre bakterie są szkodliwe, a niektóre nieszkodliwe. Ale mogą one powodować niepożądane produkty uboczne, takie jak pleśń i toksyny. Jeśli zastanawiasz się, jak często uzupełniać swój ekspres do kawy, czytaj dalej! Ważne jest, aby utrzymać ekspres do kawy w czystości! Znajdujące się w nim bakterie mogą prowadzić do wielu chorób, a niektóre badania sugerują, że mogą nawet powodować raka.

Po odkamienieniu należy dokładnie wypłukać zbiornik na wodę. Jeśli to konieczne, dodaj tabletki odkamieniające lub roztwór. Ilość będzie określona na opakowaniu produktu. Jeśli nie możesz go znaleźć, poszukaj w internecie. Możesz również zapoznać się z instrukcjami producenta, aby upewnić się, że nie obniżasz wydajności ekspresu do kawy. Nieprzestrzeganie tych wskazówek może doprowadzić do zniszczenia ekspresu do kawy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane