Co może być powodem uszkodzenia ekspresu do kawy?

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z sprzet-agd.pl

Jeśli Twój ekspres do kawy nie działa tak dobrze, jak byś chciał, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Zanim spróbujesz jakichkolwiek drastycznych środków, upewnij się, że sprawdzisz kabel zasilający. Zazwyczaj przewody zasilające nie są trudne do znalezienia. Jeśli nie masz pewności co do typu przewodu dla swojej maszyny, możesz poszukać go w Google. Jeśli nie możesz znaleźć przewodu zasilającego do ekspresu do kawy, spróbuj użyć innego gniazdka ściennego.

Jeśli widzisz kałużę wody pod ekspresem do kawy, problemem jest najprawdopodobniej wąż ciśnieniowy. Nadmierne zużycie wody może uszkodzić ten wąż. Spirala grzejna może zostać uszkodzona przez intensywne użytkowanie lub ruch. Aby znaleźć źródło wycieku, należy odwrócić ekspres do kawy. Możesz nawet zauważyć, że widać kapiącą z niego wodę. Będzie to pierwszy znak, że ekspres do kawy jest uszkodzony.

Od czasu do czasu przełącznik zasilania w ekspresie do kawy może być w złej pozycji. Spróbuj wyłączyć i włączyć maszynę ponownie, aby sprawdzić. Niektóre ekspresy do kawy posiadają wiele przełączników zasilania; niektóre mają tylko jeden przełącznik i dwie unikalne pozycje. Jeśli przełącznik nie działa prawidłowo, może być zablokowany w pozycji „on”. Alternatywnie, jeśli przełącznik zasilania w Twojej maszynie jest w pozycji „off”, powinieneś spróbować odłączyć urządzenie i ponowić próbę.

Jeśli nie jesteś w stanie włączyć maszyny, możesz spróbować wyczyścić filtr za pomocą białego octu. Pamiętaj, aby przelać roztwór przez filtr przed wlaniem go do ekspresu do kawy. Jeśli to nie rozwiąże problemu, można spróbować wymienić kabel zasilający. Jeśli żadna z tych poprawek nie zadziała, możesz wezwać technika, aby naprawił problem. Jeśli woda pluje lub paruje, problemem może być element grzewczy lub element wyczuwający temperaturę. Na szczęście cykle de-liming mogą rozwiązać te problemy.

Innym powodem, dla którego Twój ekspres do kawy nie działa prawidłowo, jest jego ustawienie mielenia. Czasami, możesz przypadkowo zostawić włączony przycisk ciągłego nalewania. Spowoduje to niski przepływ lub brak kawy. Aby naprawić ten problem, należy zdjąć uchwyt głowicy grupy i nacisnąć przycisk wolumetryczny. Jeśli woda płynie dobrze, to prawdopodobnie problemem jest ustawienie mielenia. Jeśli nie, można spróbować zresetować go, obracając przycisk z powrotem do pozycji ręcznego nalewania.

Inną częstą przyczyną problemów z ekspresem do kawy jest osadzanie się kamienia. Zatyka on rurkę głowicy rozpylającej i sprawia, że kawa ma gorzki smak. Roztwór jest kwaśny, co rozpuszcza osady wapienne. Ważne jest, aby regularnie stosować roztwory odkamieniające, aby zapobiec tworzeniu się osadów obniżających wydajność. Od czasu do czasu może zaistnieć potrzeba skontaktowania się z technikiem w celu przeprowadzenia profesjonalnego czyszczenia. W przypadku cięższych osadów kamienia trzeba będzie wezwać specjalistę.

Płyta grzejna w ekspresie do kawy może przeciekać wodą. Powoduje to stopienie się O-Ringu, co pozwoli wodzie kapać przez podstawę urządzenia. Wymień O-Ring w swoim urządzeniu, postępując zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli O-Ring jest pęknięty lub uszkodzony, może być konieczna jego wymiana. Aby wyczyścić portafilter, możesz postępować zgodnie z przewodnikiem online.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane