Ile kosztuje wyposażenie kuchni w sprzęt AGD?

Jeśli planujesz przemeblowanie swojej kuchni, prawdopodobnie zastanawiasz się: „Ile kosztuje wyposażenie kuchni?”. Po tym wszystkim, jest to duży zakup i trzeba będzie spędzić czas porównując ceny i funkcje przed podjęciem decyzji, które urządzenia są właściwe dla Twoich potrzeb. W zależności od rodzaju gotowania robisz, trzeba będzie wiele różnych urządzeń do wykonania zadania. Piekarniki i piece mogą kosztować tysiące dolarów, podczas gdy małe piece handlowe zaczynają się od kilkuset dolarów.

Będziesz musiał wydać co najmniej PS2 000 na urządzenia kuchenne, ale może to być mniej niż to w zależności od preferencji i sytuacji. Przyjaciel, który ma firmę budującą projekt, może dać ci zniżkę na robociznę i materiały, lub może odkryłeś promocję sklepu, która oferowała masową zniżkę na materiały. Będziesz miał inny pomysł na to, co chcesz, więc budżetowanie dla tych elementów zależy od Twoich celów i preferencji.

Blat kuchenny jest centralnym punktem pokoju. Musi być trwały i długotrwały, więc ważne jest, aby wybrać taki, który będzie stać do codziennego użytku. Podczas gdy blaty laminowane mogą być niedrogie, są podatne na odpryski. Jednak wysokiej jakości blaty laminowane często przekonują do siebie kamieniem lub kompozytem. Podobnie, blaty drewniane są ciepłe i wyglądają tradycyjnie, ale wymagają konserwacji. Stal nierdzewna to świetna opcja dla kuchni w miejskim stylu, ponieważ jest łatwa do czyszczenia i odporna na wysokie temperatury. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy, wybierając urządzenia ze stali nierdzewnej nad stalowymi zlewami, które są tanie, ale łatwo się rysują.

Możesz również zaoszczędzić pieniądze na nowych urządzeniach kuchennych, ponownie wykorzystując stare. Jeśli chcesz użyć starszych urządzeń kuchennych, można je upcycle kupując je z drugiej ręki lub na eBay. Drewniane blaty mogą być wykorzystane do zrobienia baru śniadaniowego lub wyspy. Możesz również ponownie wykorzystać stare drzwi kuchenne w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. A jeśli szukasz idealnego ekspresu do kawy i czajnika, możesz je kupić w sklepie z używanymi rzeczami.

Koszt jednostek kuchennych, blatów, drzwi, kranów i zlewów różni się ogromnie. Oprócz jednostek, będziesz musiał zapłacić za elementy dekoracyjne i okablowanie elektryczne. Czy zdecydujesz się na zakup nowych lub używanych urządzeń kuchennych, upewnij się, że otrzymasz wartość za pieniądze. Rozważ zakup jednostek, które są gotowe do malowania lub wstępnie malowane. Wybierając urządzenia, pomyśl o stylu i funkcji swojej kuchni.

Czy planujesz przebudowę kuchni lub wymianę przestarzałych elementów wyposażenia, istotne jest, aby rozważyć rozmiar kuchni przed podjęciem decyzji o cenie. Na przykład, przestarzała kuchnia może kosztować nawet 14 000 EUR! Całkowita przebudowa kuchni obejmuje nowe meble kuchenne i blaty, produkty pomocnicze oraz wywóz odpadów po przebudowie. Całkowity koszt może być bardzo różny, dlatego ważne jest, aby przy planowaniu budżetu wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Na szczęście istnieje sposób, aby przemodelować swoją kuchnię bez rozbijania banku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane